Vybíráme rukavice na bojové sporty


Uveřejněno 26.03.2015, 14:00

Autor : Domishák

Rukavice vybírejte podle konkrétního sportu

Nejjednodušší je vybírat rukavice podle toho, jaký sport mají uveden ve svém popisku. Jsou to rukavice na thajský box, fit box nebo tréninkové rukavice určené pro boxovací pytel? Každý produkt by měl mít jasně specifikováno, jestli se hodí pro cvičení nebo i k samotným zápasům a sparingu.

Nesmí klouzat ani tlačit

Důležité je vybrat i správnou velikost rukavic. Správně velké rukavice by neměly být příliš úzké, aby vás netlačily, ale zároveň by neměly ani volně viset, protože by vám při prvním zpocení mohly začat klouzat. Problém příliš velkých rukavic může částečně vyřešit použití suchého zipu nebo bandáží, ale při velkých nesrovnalostech vás nezachrání.

Zohledněte váhu, materiál i cenu

Pro pohodlné sportování je důležitá i gramáž rukavic. Uvádí se většinou v uncích, kdy jedna unce znamená asi 28 gramů. Boxerské rukavice s méně než 10 uncemi jsou vhodné především pro děti, juniory a ženy, rovnou desítku používají většinou profesionálové v závodech. Rukavice s větší hmotností se hodí především pro tréninky, takže pokud zatím nemáte zápasové ambice, volte Vaše rukavice v rozmezí 12 - 16 uncí.

Jednotlivé typy rukavic se vyrábějí z umělé kůže (vhodné pro začátečníky), ze směsi umělé a pravé kůže nebo jsou z kůže celé – ty samozřejmě stojí nejvíce peněz, ale nejdéle vydrží. Nakonec můžete přihlédnout i ke značce, například u rukavic Spokey máte kvalitu zaručenou.

Ať už se rozhodnete pro kterékoli z nich, vždy je dobré se o rukavice starat, aby vám co nejdéle vydržely. Pokud potřebujete očistit nečistoty, otírejte je vlhkým hadříkem, nikdy je ale nedávejte do pračky a nesušte na topení. Skladujte je v chladném, suchém prostředí a po tréninku je nechte pořádně proschnout.

Domishák
7 let se skrýval v zákoutích skladu.
7 let naslouchal a pozoroval všechno to dění a snažení.
Po 7 letech se odhodlal ukázat světu.