Jak vybrat stan?


Uveřejněno 06.11.2017, 20:00

Štítky : Jak vybrat...

Autor : DoMish SPORT

Na několika následujících řádcích Vám pomůžeme se zorientovat v naší široké nabídce stanů.

1. Velikost stanu: je do jisté míry klíčovou vlastností stanu.  Je vyjádřena počtem osob pro které je stan určen. Nejrozšířenější variantou jsou stany pro 2, 3 nebo 4 osoby. Najdete je v kategorii trekingových stanů. Stany pro 1 až 2 osoby Vám můžeme nabídnout v závislosti na jejich další vybavenosti buďto v kategorii expedičních stanů, nebo v kategorii ultralehkých stanů. Velké rodinné stany pro 5 a více osob Vám nabízíme jak jinak než v kategorii rodinných stanů.

2. Odolnost stanu: je vyjádřena primárně výškou vodního sloupce podlážky a tropika. Ferrino udává výšku vodního sloupce měřeno přes lepené švy a rohy podlážky, které představují nejchoulostivější místo každého stanu. Na jakémkoli jiném místě ať už tropika nebo podlážky je vodní sloupec  1,5x vyšší. Všechny naše stany mají kompletně podlepené švy. Pro kostru stanu využíváme různých materiálů a konstrukcí tak, abychom dosáhli nejvyšší možné odolnosti pro konkrétní určení stanu.

3. Vybavenost stanu: klademe důraz na detaily. Většina z našich rodinných stanů umožňuje rozdělit ložnici na 2 oddělené místnosti a jsou vybaveny vnitřním organizérem. Od letošního roku je navíc možné vybrané modely doplnit o skládací markýzu. U řady ultralevných stanů je kladen důraz na minimální váhu a využití prostoru. Expediční a čtyřsezónní stany pak vynikají odolnou konstrukcí, zesílenou ložnicí a příznivou váhou.

DoMish SPORT Jsme sportovci tělem i duší. Sport, ve všech možných podobách, je pro každého člena naší firmy neoddělitelnou součástí života. Kromě aktivního sportování nás také baví o sportu blogovat a dělit se s vámi o zkušenosti, které jsme časem nasbírali z různých koutů sportovních odvětví.