3 tipy na bazénové příslušenství, které ušetří hodiny času


Uveřejněno 28.05.2015, 14:00

Autor : Domishák

Filtrace do bazénu – základ, se kterým vše stojí i padá

Pokud nechcete, aby váš bazén připomínal po pár dnech hasičskou nádrž, kde pro zelený povlak nevidíte hladinu, sáhněte po kvalitní filtraci. Ta zabrání usazování špíny, zajistí správnou cirkulaci vody a dokonale promíchá chemii tak, aby se dostala do všech míst. V zásadě existují dva základní typy, mezi kterými můžete volit – filtrace písková nebo kartušová.

S pískovou filtrací ušetříte na bazénovou chemii a její náplň vám vydrží 2 až 3 roky, na druhou stranu jsou její pořizovací náklady vyšší. Písková filtrace je nenáročná na údržbu a snadno ji připojíte k dalšímu příslušenství (jako je například solární ohřev či bazénový vysavač). Kartušová filtrace se skládá ze speciální vložky a čerpadla. Její pořízení je méně nákladná a při provozu vám uspoří více energie, ale na údržbu je náročnější a vnitřní papírovou vložku musíte pravidelně měnit. Hodí se tak spíše k menším bazénům.


Solární plachta chrání a zahřívá

Bazénové plachty nejen zabrání znečištění vody, moderní modely vám ji ještě ohřejí. Solární plachtu jednoduše položíte na hladinu a necháte sluneční paprsky, ať se činí. Zamezíte tak poletujícím nečistotám a prachu, aby se usazoval na dně, a vyhnete se případnému ucpání filtrace. Když si budete chtít zaplavat, jednoduše plachtu sundáte a máte bazén připravený. Solární plachty se vyrábějí v různých velikostech pro bazény kulaté i hranaté a při jejich výběru si dejte pozor na správnou velikost. Většinou musíte koupit plachtu o menším rozměru, než kolik měří průměr bazénu.

Roboti do bazénu

Bazénový robot zvládá kompletní údržbu dna i stěn bazénu a vyplatí se vám v případě, že máte velký zapuštěný bazén. Automatické roboty a vysavače si poradí s různými povrchy – kachličkami, keramikou, betonem i různými bazénovými nátěry. Ušetří vám tak spoustu práce a zajistí průzračně čistou vodu, protože jeho součástí bývá vak, který zachytává i ty nejjemnější nečistoty.

Domishák
7 let se skrýval v zákoutích skladu.
7 let naslouchal a pozoroval všechno to dění a snažení.
Po 7 letech se odhodlal ukázat světu.