(Ne)zazimovat trampolínu?


Uveřejněno 23.11.2017, 16:00

Autor : DoMish SPORT

Mimo zimní období lze doporučit občasné utření a přikrytí trampolíny plachtou. Jakmile však teploty poklesnou k již zmíněným pěti stupňům, nejen, že trampolínu nepoužívejte, ale je potřeba se postarat i o její zazimování. Pod sněhem a v mrazu trpí i kvalitní trampolíny. 

Pouhé zakrytí ochrannou plachtou nelze považovat za kvalitní zazimování trampolíny

U kvalitních trampolín je investice do jejich pořízení nemalá a jistě vyžadujeme, aby nám sloužila co nejlépe i po zimě. Než toto období naplno udeří, je potřeba ji "zazimovat". Prvním krokem je především sundání ochranné sítě. Je potřeba ji očistit, složit a uschovat v suchém prostředí. Pokud není možné demontovat odrazovou plochu, je potřeba ji zakrýt ochrannou plachtou. Zakrytí proveďte včetně pružin, aby se na ně nedostal déšť a sníh. Pružiny je takto nutné chránit kvůli korozi. Takto přikrytá trampolína může přezimovat, ale má to vliv na její životnost.

Pečujte, páče se vám vrátí

Většina výrobců doporučuje trampolínu rozmontovat tak, aby ji bylo možno uložit na suchém místě. Před uložením je důležité důkladné vyschnutí trampolíny. Váš postup rovněž kontrolujte se záručními podmínkami, neboť jsou případy, kdy uložení trampolíny v krytých prostorách je podmínkou pro uznání záruky. 

Je potřeba něco promazat?

Kovové části (pružiny, závity šroubů a matic) je vhodné ošetřit olejem (lze použít silikonový olej). Optimální je vytvořit na kovovém povrchu trampolíny olejový film, který trampolínu perfektně ochrání před povětrnostními vlivy.

PAMATUJTE: Při teplotách pod pět stupňů se trampolína nesmí používat!

DoMish SPORT Jsme sportovci tělem i duší. Sport, ve všech možných podobách, je pro každého člena naší firmy neoddělitelnou součástí života. Kromě aktivního sportování nás také baví o sportu blogovat a dělit se s vámi o zkušenosti, které jsme časem nasbírali z různých koutů sportovních odvětví.